Laen...
Sündmuste kalender

Sel suvel toimub Haapsalu kultuurikeskuse esisel väljakul ja ruumides esimest korda džässifestival TAFF:fest. Põneva programmi Eesti džässi kuumimatest nimedest on kokku pannud kunstiline juht ja legendaarne saksofonist Raivo Tafenau.
“TAFF:festi idee kasvas välja Tallinnas tegutseva TAFF Clubi ja Haapsalu kultuurikeskuse džässiklubi ühisest heast energiast. Mõlemad klubid on tegutsenud enam-vähem sama kaua ning mõlema eesmärgiks on pakkuda oma publikule vaid parimat. Õnneliku juhuse läbi juhtuski nüüd nii, et tekkis võimalus koos midagi uut ja suurt ellu kutsuda. Kus siis veel, kui mitte keset suve Eesti ühes ilusamas linnas Haapsalus”, sõnas muusik ja TAFF:festi kunstiline juht Raivo Tafenau. Festivalile ootab ta kõiki muusikasõpru, sest programm saab olema stiiliselt mitmekesine ja kaasahaarav ning nii mõnigi kava sünnib spetsiaalselt festivali jaoks. 
Kahe päeva jooksul jõuab publiku ette nii noori kui juba rohkelt tunnustatud tipptegijaid. Samuti leiab kavast koosseise, mida mujal kuulda ei saa. Nendeks on  Rap´n´Jazz Reketiga, Rock´n´Jazz Hendrik Sal-Salleriga,  ja Charlie Parkeri 100. sünniaastapäeva tähistamiseks valmiv kava Aleksander Paali eestvedamisel. Lavale astuvad veel Anna Kaneelina, Siim Aimla Funk Band, Titoks, Ramuel Tafenau Kvintett ja mitmed teised. Kaasatud on ka Haapsalu oma muusikakollektiive. 
Haapsalu kultuurikeskuse direktor Gülnar Murumägi tõdeb, et mõte suvisest džässifestivalist on tema peas keerelnud juba aastaid. Ka Raivo Tafenauga on ta ideed edasi-tagasi põrgatanud, kuid nüüd on kõik tingimused õiged, et see teostada: “Eesti on tuntud oma suvise festivalirohkuse poolest. Küll aga tundus, et meil on kuulajatele pakkuda midagi, mida mujal ei ole. Seda ennekõike omapärase koha ja eriilmelise programmi tõttu. Mõnus linnafestival keset suvist ja kaunist Haapsalu!”
Festival toimub Haapsalu kultuurikeskuse eestvedamisel koostöös TAFF Club džässiklubiga. Haapsalu kultuurikeskus on oluline kultuuritempel Läänemaal, mis hõlmab linna kultuurielu korraldamist igapäevasest huvitegevusest suurte üle-eestiliste festivalideni.
TAFF:fest toimub 17.-18. juulini 2020. aastal Haapsalu kultuurikeskuse esisel välilaval ning ruumides. Vaata programmi Piletilevist ja festivali kodulehelt

FOTOD artistidest. 

Loe vanemaid uudiseid