Laen...
Sündmuste kalender

Aavik Salzburgis

Stiilitunnetuse ja selgelt eristuva kõlaga on Hans Christian Aavik tähelepanu äratanud nii Eestis kui ka mitmel pool Euroopas. Tema karjäär on olnud kiire ja muljetavaldav. 2022. aasta kevadel võitis ta esimese eestlasena esikoha mainekal Carl Nielseni rahvusvahelisel konkursil ning seejärel pälvis Eesti Interpreetide Liidult aasta interpreedi preemia. Hiljuti ilmus tal live-kontsertsalvestus maailma suurima plaadifirma Deutsche Grammophoni uues sarjas “Rising Stars” platvormil STAGE +.

Sarja Aavik Salzburgis raames esitab Hans Christian Aavik koos Tallinna Kammerorkestriga  Mozarti viis viiulikontserti. Esimene kontsert toimus 30. novembril 2023:

"Kontsert näitas orkestri ja solisti koostööd teineteise tugevusi rõhutava dialoogina ning tekitas himu eesootava järele. Kava uurides tundus, et ka edaspidi tõotavad kontserdid olla köitvad ja värskusest pakatavad. Niisiis tasub jääda ootele." (SIRP, 08.12.2023) 

Sarja neli järgmist kontserti toimuvad 2024. aasta veebruarist maikuuni. 

Hans Christian Aavik mängib Eesti Pillifondile kuuluval Giovanni Paolo Maggini viiulil (u 1610, Brescia, Itaalia), kasutades Victor Fétique'i poognat (u 1930, Prantsusmaa). Maggini viiuli on andnud Pillifondi käsutusse perekond Sapožnin.

 

Sarja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste, kes juhatab ka 25. mail 2024 toimuvat kontserti.

Pilet ühele kontserdile 30€/20*€. Pilet neljale kontserdile 100€/60*€.

OSTA PILET 

sooduspilet üliõpilastele, õpilastele ja pensionäridele.

Vaata tulevaid üritusi
Vaata toimunuid üritusi