Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Kammerkorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdireis Hiina on kulgenud ülimenukalt nii Pekingis, Wuhanis kui ka Changshas. Kaks Eesti tippkollektiivi ja Arvo Pärdi muusika on saanud hiinlastelt vaimustava vastuvõtu ning kiitusega ei ole kitsid ei publik ega ka kohalik ajakirjandus.

Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori Hiina ringreis algas 19. novembril kontserdiga Pekingi Keelatud linna kontserdisaalis ning sellele järgnesid kontserdid Wuhani Quintai kontserdimajas 21. novembil ning Changsha kontserdimajas 22. novembril. Kõik kolm kontserti on rõõmustanud rohke külastajatearvuga, sh väljamüüdud saalid Pekingis ja Wuhanis, ning huvi Eesti muusikute ja muusika vastu on olnud märkimisväärselt suur. Tulenevalt Hiina kontserdikorraldaja soovist koosneb orkestri ja koori kontsertide kava Arvo Pärdi muusika tippteostest “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”, “Aadama itk”, “Fratres” ja “Te Deum”. Kõik sensed kontserdid on lõppenud publiku tungival soovil lisapalaga, milleks on olnud Arvo Pärdi imekaunis “Vater Unser.”

Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul on kontserdireis olnud seni ülimalt edukas ning publiku hingestatud ja soe vastuvõtt ületanud kõik reisieelsed ootused. “Nii Tallinna Kammerorkester kui ka Eesti Filharmoonia Kammerkoor ei ole Hiinas esimest korda, kuid seekordse kontsertreisi publikumenu on olnud muljetavaldav,” ütles Härm. “Lugematul arvul inimesi on lahkunud kontsertidelt ilmsete liigutuspisaratega ning tulnud pärast isiklikult muusikuid tänama vapustava esituse eest. Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Risto Joosti juhatusel on ühed parimad Eesti kultuuri saadikud kogu maailmas ning meie käesolev kontserdireis on sellele ainult kinnituseks,” lisas ta.

Changsha muusik ja muusikakriitik Jeffrey Young´i sõnul sai ta veel vahetult peale Wuhanis toimunud kontserti kolleegidelt mitmeid soovitus kindlasti seda kontserti Changsha´s külastada. “Arvo Pärdi muusika teie koori ja orkestri esituses on midagi tõeliselt erakordset ning meil oli suur au olla selle erakordse kultuurisündmuse tunnistajateks,” ütles Young Changsha kontserdi järgselt.

Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori Hiina reis jätkub veel kahe kontsrediga Shanghais 24. ja 25. novembril .

Kontserdireisi korraldaja on Tallinna Kultuuriamet koostöös Pekingi Keelatud linna kontsertorganisatsiooniga Beijing Poly Forbidden City Theatre Management Co. Ltd.

Loe vanemaid uudiseid