Laen...
Sündmuste kalender

Metsosopran Iris Oja, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Risto Joost andsid Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas kontserdi, eksperimenteerides kava ja esitusvormidega.

 

Seekord kutsuti muusikateoste esitamisele appi valguskunstnik Veljo Sakkos, et publik näeks esitatavates lugudes rohkem emotsioone. Saali valgustus ja valgusefektid muutusid kontserdi jooksul vastavalt lugudele.

 

Kontserdi nimiteos oli 20. sajandi üks omanäolisemaid muusikateoseid Arnold Schönbergi „Kuu-Pierrot“, mida esitatakse harva, kuid see on alati sündmus. Tegemist on klassikalise muusikamaailma ühe kõige ekspressionistlikuma teosega. Selle ettekandmisel kasutatakse kõneteksti, mis ansamblis flöödi, klarneti, viiuli, vioola, tšello ja klaveriga laseb mõjuda Belgia sümbolistliku luuletaja Albert Giraud’ tekstidel erakordselt melodramaatiliselt.

 

Kontserdil kõlas ka Richard Straussi „Metamorfoosid”, mis on kirjutatud 23-le suveräänset partiid esitavale keelpillile ning Arvo Pärdi üks tuntumaid teoseid „Peegel peeglis“ ja paavst Benedictus XVI-le pühendatud „Vater unser“.

 

Kontsert toimus 14. veebruaril Tallinna Kammerorkestri „Kõikvõimas“ kontsertide sarjas, mille idee pärineb dirigent Risto Joostilt. Selles kontserdisarjas eksperimenteerivad muusikud kava- ja esitusvormidega.

 

Tallinna Kammerorkestri (www.tko.ee) asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Tänaseks on sellest kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud külalisesineja kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas. Alates 2013. aastast on orkestri peadirigent Risto Joost.

Loe vanemaid uudiseid