Laen...
Sündmuste kalender

Täna, 5. juunil kell 19 algab Mustpeade maja Valges saalis „Klassika koos Klasiga“ kontsert. Klaveril, mida pianistide poolt peetakse Eesti parimaks Steinwayks, musitseerib Kalle Randalu koos Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Jaakko Kuusistoga.

Kontsert on pühedatud Eri Klasi 80. sünniaastapäevale ning Mustpeade maja Steinway klaver oli Eri Klasi üks viimaseid algatusi Eesti kultuurielus.

„Kalle Randalu koos Ivar Iljaga olid need, kes Mustpeade maja Steinway klaveritehasest välja valisid. Mõlemad olid selles saalis pianistidena esinenud ja teadsid täpselt, millist pilli siia vaja oli. Igal saalil on oma eripärad ja akustilised võimalused. Nii jõudis Mustpeadesse klaver, mida pianistide poolt peetakse Eesti parimaks Steinwayks,“ rääkis Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.

Mustpeade maja Steinway klaveril on kontserte andnud mitmed nimekad pianistid, teiste hulgas Alberto Ferro, Lucas Debargue, Kristjan Randalu jpt.

Mälestades maestro Eri Klasi tema 80. sünniaastapäeva auks musitseerivad täna, 5. juunil algusega kell 19.00 Mustpeade maja Valges saalis pianist Kalle Randalu, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Jaakko Kuusisto. Kontserdil on kavas W. A. Mozarti Klaverikontsert nr 12 (KV 414), Jean Sibeliuse „Rakastava“ ja John Adamsi „Shaker Loops“.

 

Eri Klasi 80. sünniaastapäevale pühendatud ERInädal toimub festivali formaadis 5.–8. juunil. Maestro karjääris märgilise tähendusega kontserte annavad Tallinna Filharmoonia, Tallinna Kammerorkester, Rahvusooper Estonia ja ERSO. Kultuurisuve tähtsündmusena korraldab Tallinna Filharmoonia 9.–18. augustil Birgitta festivali, mis tänavu on samuti pühendatud Eri Klasi sünniaastapäevale.

Loe vanemaid uudiseid