Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Kammerorkestri sarjas "Talendid kodus" soleerib Mustpeade majas 15. detsembril kell 19 algaval kontserdil viiuldaja Robert Traksmann, kes õpib praegu Berliini Hanns Eisleri muusikakõrgkoolis Kolja Blacheri klassis. Orkestrit juhatab orkestri esimene külalisdirigent Juha Kangas.

Kavas on Pēteris Vasksi "Musica serena", Wolfgang Amadeus Mozarti Viiulikontsert nr 4 D-duur, Gustav Holst "Püha Pauli süit", Leó Weineri Divertisment nr 1 ja Pehr-Henrik Nordgreni "Mälestuspildikesi maaelust".

"Robert Traksmann on nagu kasvanud koos Tallinna Kammerorkestriga – ta on olnud saalis kuulaja, esinenud palju kordi orkestri ees solistina, samuti osalenud paljudel kontsertidel ning kontsertreisidel orkestrandina," ütles orkestri tegevprodutsent Kaido Kelder.

"On olnud suur rõõm näha tema kasvamist suurepäraseks muusikuks ning tunda heameelt koos musitseerimisest," lisas Kelder. "Rõõm on teada anda, et Robert Traksmanni õpetaja Kolja Blacher esineb meie orkestri ees 2. märtsil Estonia kontserdisaalis."

"Juha Kangas on dirigeerinud orkestrit pea TKO loomisest alates ja omab väga tähtsat rolli orkestri kujunemisel selliseks, kes me praegu oleme. Oleme kohtunud Juhaga igal hooajal ja andnud koos temaga kümneid kontserte Eestis, samuti piiri taga," rääkis Kelder.

Loe vanemaid uudiseid