Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste alustavad uut hooaega 21. septembril Mustpeade majas, kus esmakordselt musitseeritakse uuel elektrilisel kontsertorelil. Uus pill on Tallinna Kammerorkestri koosseisus läbi kõigi „Oreli maagia“ sarja kontsertide.

Mustpeade maja orel on arvukate helivõimalustega ning annab Tallinna Kammerorkestrile võimaluse eksperimenteerida muusikažanrite ja helide kooskõlaga.

Selle oreliga on võimalik mängida mis tahes Euroopa kirikute orelite kõla. Esimesed, kes Mustpeade maja orelil kontserdi annavad, on Eesti noorema põlvkonna silmapaistev organist Kadri Toomoja ning Soome virtuoos Pétur Sakari. Viimane on hetkel tegev Pariisis, maailma orelimuusika mekas, ning muuhulgas on ta andnud kontserdi Pariisi Jumalaema kirikus.

Harjumuspäraseid žanripiire ületab sel kontserdil improvisatsioon orelil, keelpillidel ja saksofonil. Kaasa teeb saksofonist Raivo Tafenau.

Kontserdil on kavas solistide ning Tallinna Kammerorkestri ja peadirigent Tõnu Kaljuste esituses Händeli orelikontsert nr 2 op 4 ning Poulencilt üks enim esitatud orelikontserte, mis on kirjutatud pärast barokiajastut. Rudolf Tobiase „Largo“ (tuntud ka pealkirja all „Eks teie tea”) kõlab algupärases oreli ja keelpilliorkestri esituses.

Kontsert on esimene Tallinna Kammerorkestri uuest sarjast „Oreli maagia“, kus esitatakse orelitele kirjutatud muusikat ning kuulajaile pakutakse uusi muusikaelamusi žanrite ja helide kooskõlast.

Kontsert „Oreli maagia I“ on kavas laupäeval, 21. septembril kell 19 Mustpeade  Maja valges saalis. Kontsert on pühendatud Tallinna Filharmoonia 25. sünnipäevale.

Loe vanemaid uudiseid