Laen...
Sündmuste kalender

Tšellist Theodor Sink võrdleb Tallinna Kammerorkestri hooajas toimuvaid kontserte ajaga, mil muusika salvestamine ja esituste taas kuulamine ei olnud võimalik. "Muusika mõte oli siis selgem kui täna. Teadmine, et kontsert toimub ainult korra lisab sellele siirust," ütles Sink, kelle hinnangul võib ühte kava lihvida igavikuni, kuid see vähendab esituse kirge.

 

Tallinna Filharmoonia kontserdisari "Mozart&Mahler" jõuab kolmanda kontserdini neljapäeval, 16. veebruaril kell 19 Mustpeade maja valges saalis. Kontserdil kõlab Mahleri 4. sümfoonia, mida on kammerversioonis Eestis ette kantud varem vaid korra. "Mahleri puhul on oluline näidata selle teose struktuuri, mis võib-olla suure koosseisu puhul nii hästi esile ei tule. See on omamoodi huvitav väljakutse nii dirigendile kui ka orkestrile," lisas Tallinna Kammerorkestri tšellist Sink.

Tallinna Filharmoonia kontserdisari "Mozart ja Mahler" kestab kaks hooaega ning kõrvuti Mozarti ja Mahleri teostega on sarjas võimalik kuulda ka Eesti heliloojate teoseid. Kontserdil esitamisele tulevad Erkki-Sven Tüüri "Passion" ja "Illusion" kuuluvad Tallinna Kammerorkestri kuldrepertuaari.

Tallinna parimal Steinway klaveril tuleb koos suurepärase tunnetusega pianisti Irina Žahharenkovaga  esitamisele Mozarti klaverikontsert nr 15 B-duur K 450, mis näitlikustab suurepäraselt Mozarti loomingulist kirge: talle oli nende teoste komponeerimine sama suur väljakutse kui solistile nende esitamine.

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne jooksul on sellest kujunenud Eesti esindusorkester, kes on oodatud esineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika, oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkester koosneb hinnatud keelpillimängijatest, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Orkestri peadirigent on Risto Joost.

Loe vanemaid uudiseid