Laen...
Sündmuste kalender

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester toovad Tallinnas ja Tartus kontserdisaali maailmaklassika kaks tähtteost: Mozarti „Requiemi“ ja Beehoveni „Missa solemnise“.  Kontserttuur algab 1. novembril Tartu Pauluse kirikus Mozarti “Requiemi” ettekandega ning päev hiljem toimub pealinnas Tallinna Kultuuriameti toetatud tasuta kontsert (pääsmed on saadaval Piletilevist kuni kohti jätkub). 2. ja 3. detsembril tähistatakse mõlemas linnas Beethoveni suurteose “Missa solemnise” kontsertidega helilooja peagi kulminatsioonini jõudvat 250. sünniaastapäeva.

Kontsertidel teeb kaasa rahvusvaheliselt kõrgetasemeline solistideansambel. Mozarti „Requiemi“ laulavad solistidena Yena Choi (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Oliver Kuusik (tenor) ja Olari Viikholm (bariton). Beethoveni „Missa Solemnises“ teevad kaasa Yena Choi (sopran) ja Helen Lepalaan (metsosopran) ning esmakordselt liituvad solistideansambliga Lothar Odinius (tenor) ja Lisandro Abadie (bass-bariton). 

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester on aastaid ühiselt kontserte andnud. Neid on kutsutud esinema paljudele mainekatele lavadele Austraaliast Põhja-Ameerikani, sh New Yorgi Carnegie Halli, Pariisi Filharmooniasse ning viimati Hamburgi Elbphilharmonie’sse. Mõlema kollektiivi asutaja Tõnu Kaljuste on rahvusvaheliselt hinnatud koori- ja orkestridirigent. Tema tööd on korduvalt esitatud Grammy nominendiks ning ta on pälvinud 2014. aastal Grammy auhinna.

Kontserdid toimuvad:

1. novembril kell 19 Mozarti „Requiem“ Tartu Pauluse kirikus

2. novembril kell 22 Mozarti „Requiem“ Tallinna Kaarli kirikus kirikus

2. detsembril kell 19 Beethoveni „Missa solemnis“ Tallinna Kaarli kirikus kirikus

3. detsembril kell 19 Beethoveni „Missa solemnis“ Tartu Pauluse kirikus kirikus

 

Kontserte korraldavad Tallinna Filharmoonia ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Loe vanemaid uudiseid