Laen...
Sündmuste kalender

Muusikute isolatsioonist publiku ette naasmise tähistamiseks andsid Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste sel suvel Eestimaa kirikutes kümme kontserti. Turnee Haydni ja Pärdi loominguga tipnes 15. augustil Tallinnas Jaani kirikus.

Kontserdil kõlas Joseph Haydni sümfoonia nr 45 ehk „Lahkumissümfoonia“ Tõnu Kaljuste seades „Saabumissümfooniana“. Vastupidiselt traditsioonidele alustati teose mängimist viimasest Adagiost, millega muusikud mitte ei lahkunud lavalt, vaid saabusid.

Haydni sümfoonia osad vaheldusid Arvo Pärdi loominguga, mis sümboliseerib tänapäeva inimese kohalolu saabumise hetkes. Kõlasid „Orient & Occident”, “Mein Weg”, “Trisagion” ning kontserdi lõpetas "Ukuaru valss" klaveri ja keelpilliorkestri esituses.

Kontsert on järelkuulatav Klassikaraadiost.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. “Saabumissümfoonia” kontserttuuril tegid solistidena kaasa Leho Karin (tšello) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaver).

Loe vanemaid uudiseid