Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Filharmoonia on Nordea panga klientide annetuste toel käivitanud heategevusprojekti eesmärgiga tutvustada klassikalist muusikat lastekodude lastele ning vähekindlustatud peredele. Reedel 1. mail on  Mustpeade majas  kontsert Ikoonid/Arvo Pärt pühendatud lasterikastele peredele. 3. mai Südameasjad/Lepo Sumera kontserdile on samuti oodatud vähekindlustatud pered. Kokku on aprilli seisuga kontserte külastanud üle 250 lapse ja vanema.

Tallinna Filharmoonia direktori Margit Tohver-Aintsi sõnul sai projekt alguse Tallinna Kammerorkestri dirigendi Risto Joosti ideest viia noortele suunatud Noorte Filharmoonia sari ka pealinnast kaugemale ning vähemate võimalustega lasteni: “Noortele klassikalise muusika armastuse edasiandmine on meile südamelähedane teema ning seda rõõmustavam on jõuda nüüd ka  nendeni, kel võimalusi erilisteks muusikaelamusteks on vähem. Oleme väga tänulikud Nordea klientidele, kes esimeste toetajatena aitasid sellele innustavale ideele elu sisse puhuda,” sõnab Tohver- Aints.

Nordeal täitus tänavu 20 tegutsemisaastat Eesti pangandusturul ning innuka kultuurisõbrana tegi pank juubeli puhul oma suurimatele klientidele ettepaneku panna õlg alla Tallinna Filharmoonia uuele heategevuslikule algatusele. Nordea kliendid annetasid lastekodulaste muusikaõppe juurde toomiseks üle 15 000 euro. Annetused lähevad riskirühma perede ja lastekodulastele kontserdi, transpordi ning toitlustuse korraldamiseks.

Rein Jürimäe Hiiumaa Lasterikaste Perede Ühendusest peab oluliseks just teadlikkuse tekitamist piirkondadest, kus kontserdisaalid kättesaamatuks jäävad. Paljudele on see kontsert esmakordne elus. Lapsed õpivad küll muusikakoolis aga see, et nad saavad kogeda maailma taset ja kontserdile pääs on võimalikuks tehtud, on imeline.“

“Selle erilise algatuse toetamisega on Nordea kliendid teinud parima võimaliku kingituse igale kirglikule kultuurisõbrale. Meie jaoks oli köitev selle idee potentsiaal ehitada muusika abil sildu meie väikeses ühiskonnas. Uhke ja tänulik tunne on olla selle alguse juures,“ ütles Nordea Baltikumi turundusjuht Piret Reinson.

Nordea on pikka aega pühendunult kultuurimaastiku edendanud. Toetatud algatuste parimateks näideteks on PÖFF, Pärdi Päevad ja Tallinn Music Week. Alates eelmisest aastast kannab Nordea nime Eesti moodsaim kontserdisaal – Nordea Kontserdimaja. Lisaks tutvustab pank erilisemaid sündmuseid Nordea kultuuriportaalis „Viis tärni” facebook.com/kultuurisober ja kultuurisober.nordea.ee.

Panused lastele muusikalise kingituse tegemiseks on endiselt oodatud ja vajalikud.

Täpsem info:
www.filharmoonia.ee/hoolime/

Loe vanemaid uudiseid