Laen...
Sündmuste kalender

12. veebruaril kell 18 annavad Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas kontserdi Eesti-Leedu duo Peeter Margus viiulil ja Lukas Gedvilas klaveril. Esiettekandele tuleb Kirke Karja miniatuur „Naasmine“ ning esmakordselt kõlab Eesti kontserdisaalis Türgi helilooja Fazil Say sonaat viiulile ja klaverile.

Koos musitseerimist alustas duo Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Marrit Gerretz-Traksmanni kammeransambliklassis.

Peeter Marguse ja Lukas Gedvilase esituses tulevad kontserdil ettekandele Prantsuse helilooja César Franck ning Ungari helilooja Leoš Janáček sonaadid viiulile ja klaverile. „ Lisaks kirjutas Kirke Karja meile miniatuuri „Naasmine“ ning Eestis ei ole seni esitatud Türgi helilooja Fazil Say sonaati viiulile ja klaverile – mõlemad teosed on sel kontserdil esiettekandes,“ ütles Peeter Margus.

Lukas Gedvilas lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri erialal magistriõppe prof Ivari Ilja juhendamisel 2021. aastal. Hetkel jätkuvad õpingud Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Jurgis Karnavičiuse juures. Gedvilas on pärit tänasest Euroopa kultuuripealinnast Kaunasest ning ta oma kodulinna esindamise eest pälvinud tunnustusi Leedu riigipealt Dalia Grybauskaitėlt ning Kaunase linnapealt Andrius Kupčinskaselt.

Peeter Margus on õppinud viiulit Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumis esmalt Tiina Pangsepa käe all ning seejärel Ivi Tiviku juures. 2019. aastal omandas ta bakalaureusekraadi Sibeliuse Akadeemias prof. Mari Tampere-Bezrodny õpilasena. Hetkel jätkuvad tema õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on solistina üles astunud nt Eesti Kaitseväe Orkestri, Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestri, noorteorkestri Reaalmažoor ja Weinviertler Philharmoniker'i ees. 2016. aastast on Peeter Margus Tallinna Kammerorkestri liige.

Kontsert on Peeter Margusele ja Lukas Gedvilasele eripreemiaks eduka esinemise eest Tallinna Filharmoonia ja Pille Lille Muusikute Fondi poolt I Rahvusvahelisel Klaverikammermuusika konkursil „Tallinn 2021“.

Kontsert toimub XV Tallinna Talvefestivali „Tõsta pilk ja ava süda“ raames,  kus kõrvuti Eesti tuntud muusikutega esinevad külalised Leedust, Belgiast ja Norrast. Festivali korraldab PLMF.

Loe vanemaid uudiseid