Laen...
Sündmuste kalender

Teisipäeval, 3. novembril toimus Mustpeade majas Tallinna Filharmoonia uue Steinway klaveri avakontsert. Välja müüdud kontserdil esines viimase aja klassikalise muusika suurimaid sensatsioone – prantslane Lucas Debargue. Vahetult enne kontserti toimus Tallinna Filharmoonia tänuüritus klaveri ostu toetanud eraisikutele, -firmadele ja Tallinna linna esindajatele.

Lucas` tähelend sai alguse 2015. aasta Tšaikovski konkursil ja möödunud nädalal kirjutas ta alla lepingu Columbia Artists Management`iga. Selle agentuuri ridades on vaid klassikalise muusika koorekiht – dirigent Valeri Gergijev, pianistid Lang Lang ja Maurizio Pollini, viiuldajad Anne-Sophie Mutter ja Vladimir Spivakov jpt. Teine sündmus, mis liigitab ta ametlikult tänaste tippude hulka, on leping plaadifirmaga Sony. Lucas lummas publiku oma jäägitu pühendumisega muusikasse. Tema eriliselt sugestiivne esinemine kutsus publiku hulgast pidevalt esile braavo hüüdeid ja kestvaid ovatsioone. Kontserdi lõpus aplodeeris publik püsti seistes ning kutsus pianisti korduvalt tagasi lisalugudele. Lucas Debargue: „Valge saal on suurepärane kontserdipaik, täpselt nii suur kui mulle meeldib ja Eesti publikul on eriline oskus kuulata“.

Vanalinna kauneim kammermuusika saal – Mustpeade maja Valge saal – on tänu uuele klaverile lõpuks professionaalsetele nõuetele vastav kontserdipaik. Klaveri ost sai teoks tänu era- ja avaliku sektori koostööle. 172 Eesti eraisikut ja ettevõtet kogusid esimese osa klaveri ostuks vajalikust summast – 50 000 eurot, Tallinna linn eraldas ülejäänud ligi 100 000 eurot. Vastavalt Tallinna Filharmoonia ning toetajate esindajate Corpore AS ja Sihtasutus Mister X vahelisele lepingule võimaldab Tallinna Filharmoonia paigaldada toetajate esindajal Mustpeade majja kontsertklaveri heaks annetanute nimesid kandva tahvli. Selleks on oma loa andnud ka Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti muinsuskaitse ja miljööalade osakond. Nimetahvli pidulik avamine toimuski eilsel tänuüritusel enne kontserti.

Fotod: Sven Tupits

Loe vanemaid uudiseid