Laen...
Sündmuste kalender

Valner Valme (05.02.2015, ERR)

19. veebruaril algab Tallinna Filharmoonia festival Täiuslik Vaikus. Festivali kunstiline juht, helilooja Tõnu Kõrvits võtab festivali vaimsuse kokku sõnadega „mitte ainult muusika“.

Tallinnas Mustpeade majas toimuva festivali Täiuslik Vaikus kavast leiab orkestrikontserdi, filmi- ja muusikaprogrammi, fotograafi loengu ning jazziõhtu. Lähtuvalt nimest ja loodavast fluidumist on korraldajate sõnul festivalil oluline muusika ja vaikuse vastandumine ning sünergia. Kultuure ühendav, filosoofiline ja loominguline festival toob Eestisse loojad, kes interpreedi, helilooja ja mõtlejana loovad erilisi sõna-, pildi- ja helimaailmu.

19. veebruari avakontserdil esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel, kavas on Brett Deani „Carlo“, Arvo Pärdi “Adam’s Lament“ ja Lepo Sumera Concerto per voci e strumenti, mis nädala pärast kõlab juba USA-s Salt Lake Citys.

20. veebruaril saab kuulata fotograaf Kaupo Kikkase loengut vaikusest, muusikast ja mõtterännakutest. Kikkas on muusikaharidusega fotograaf, keda tuntakse kultuuritegijate ja -sündmuste jäädvustajana. Kirgliku rännumehena on tal palju huvitavat kõnelda ja fotodel näidata. Duo Erki Pärnoja kitarril ja Peedu Kass bassil toovad jazziõhtul „Kahe vaikuse vahel“ kokku kaks erinevat muusikavaldkonda. Erki on ansambli Ewert And The Two Dragons liige, Peedu aga meie hinnatumaid noori jazzimehi.

Festivali kulminatsiooniks on projekt „Tarkovski ja Tarkovski“, kus Tarkovsky Quartet esitab legendaarse režissööri Andrei Tarkovski filmidest inspireeritud loomingut. Foto- ja videomaterjaliga isa filmidest ning kommentaaridega ilmestab kava Andrei Tarkovski juunior.

Loe vanemaid uudiseid