Laen...
Sündmuste kalender

Janar Ala (23.09.2015, Postimees)
Täna hommikul jõudis Mustpeade majja kauaoodatud tippklaver.

Tegemist on tuliuue ja väga kõrgetasemelise Steinway&Sons klaveriga, mida käisid Hamburgi tehases välja valimas pianistid Kalle Randalu ja Ivari Ilja. Selle klaveri saabumisega muutub palju Tallinna Filharmoonia ja terve linna kontserdielus.

Esimest korda on Mustpeade majas klaver, mis vastab nõudliku pianisti vajadustele. Kvaliteetse klaveri puudumise tõttu ei saanud Mustpeade majas korraldada ei klaveriõhtuid, nõudlikke kammer-muusika kontserte ega salvestusi. Lisaks Tallinna Filharmoonia kontsertidele saavad nüüd uut pilli kasutada ka teised korraldajad.

Steinway on klaveritööstuses väga hinnatud kaubamärk ja nii kõrgetasemelist klaverit pole varem Tallinna Filharmoonia käsutuses ega Mustpeade majas olnud.

„Klaveri tulek Mustpeade maja Valgesse saali on iidse unistuse täitumine“, rõhutab Eesti üks tunnustatumaid pianiste, professor Ivari Ilja. Esimene rahakogumine klaveri ostuks toimus juba aastal 2011, kui Tallinna Filharmoonia kolis Mustpeade majja ja selle puhul avati kõik saalid publikule tutvumiseks. Kastikesse laekus sel päeval umbes 5 eurot ja klaveri saamine tundus utoopiana. Selles, et klaver nüüd neli aastat hiljem tõesti kohale jõudis, on määrav tähtsust suhtekorraldusfirma „Corpore“ juhi Meelis Kubitsa ja maestro Eri Klasi kohtumisel Moskva rongis. Nendevahelisest vestlusest sai alguse rahakogumisaktsioon, mis päädis 50 000 euro kogumisega Eesti firmadelt ja eraisikutelt. Klaveri kogumaksumus on 158000 eurot, puuduoleva 100 000ga toetas Tallinna linn.

Klaveri avakontsert aga toimub juba novembris ja see saab olema tõeline suursündmus Eesti muusikas. Üllatusliku esineja ning täpse kuupäeva avalikustab Tallinna Filharmoonia lähinädalatel.

Loe vanemaid uudiseid