Laen...
Sündmuste kalender

30. aprillil kutsub Tallinna Filharmoonia sari „Ikoonid“ Mustpeade majja esinema pianisti Auli Lonks ja Tallinna Tantsuteatri artistid. Esitatakse Arvo Pärdi klaveriloomingut nii klaveri taga kui ka tantsulaval. Lavastaja Dmitri Harchenko juhendamisel liigub pianist tantsulaval ja tantsijad mängivad klaverit.

Tantsuetendustesse kaasatud pillimehi on ennegi liikuma pandud. Tantsiv pillimängija on haruldasem nähtus. Publiku rahustuseks kinnitame, et enamuse kontserdist on pianist ikka klaveri taga ja tantsijad liikumas.

Pianist Auli Lonks peab projekti väga põnevaks. „Mina teen esimest korda nö jala valgeks. Meie kõigi kolme jaoks on see esmakordne kogemus. Mitmes rollis olemine toob lavale värskust ja sära ning me ise ootame väga seda etendust,“ on pianist elevil.

Tallinna Filharmoonia ja Tallinna Tantsuteatri koostööna sündinud sarjas „Ikoonid“ lööb kaasa ka valguskunstnik Triin Hook. Julged klaverit õppinud tantsijad on selles projektis Endro Roosimäe ja lavastaja-koreograaf Dmitri Harchenko.

Käesoleval kontserdihooajal jõudsid publiku ette üks klassika (Franz Schubert), üks eesti (Arvo Pärt) ja üks popmuusika (Elvis Presley) ikoon läbi koreograafia ja nende endi loomingu. Märkimisväärne on seegi, et maestro Pärdi juubeli suurejooneliste õhtute seast leiab ka intiimsema ja kammerlikuma kontsertetenduse, kus on kavas vaid klaveriteosed. Sisuliselt on selline lähenemine väga õigustatud, sest Arvo Pärdi sissepoolepööratud ja meditatiivne looming haakub hästi väikese koosseisuga.
Kontserdil kõlavad Arvo Pärdi klaveriteosed „Aliinale“, sonatiin nr 1, „Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul“, „Ukuaru valss“, „Für Anna Maria“, „Diagrammid“,  sonatiin nr 2, partiita, Pari Intervallo ja neli väikest pala.

Loe vanemaid uudiseid