Laen...
Sündmuste kalender

TAFF Club täitus eile, 28. novembril kaunite ja emotsionaalsete gypsy-džäss helidega. Ansambel Titoks koosseisus Kristjan Rudanovski, Jaanis Kill ja Robert Nõmmann haaras publiku esimeste nootidega enda lummusesse.
„Igal kontserdil sünnib muusika, mis pole kõlanud ja ei kõla kunagi uuesti. See tuleb nagu loominguline säde, kohapeal,” ütles kontserdi kohta kitarrist Jaanis Kill. „Pole paremat tunnet, kui lavalt maha tulles inimeste naerunägude nägemine,“ lisas kontrabassimängija Robert Nõmmann.
Fotod ansambli Titoks kontserdist asuvad siin. Autor Hendrik Osula.
Titoks on oma muusika aluseks võtnud gypsy-džässi stiili, mida iseloomustab vaid sellele muusikažanrile omane kitarri tugev rütmiline saade „la pompe“. Tänu sellele tehnikale on võimalik kitarriga täita trummi ja saateinstrumendi funktsiooni üheaegselt. Haruldaseks teeb stiili veel see, et kasutusel on ainult keelpillid – viiul, kitarr ja kontrabass. Kristjan Rudanovski peab selle žanrini jõudmist väga oluliseks: „Gypsy-džäss on kindlasti minu muusikamaitset puhastanud – kuna stiil on väga tunnetatavate nüanssidega, on see õpetanud muusikastiile paremini eristama ja teadvustama.”
Oma esimese kontserdi andis trio 2016. aasta IDeeJazzi festivalil, kuid tõelise hoo sai sisse 2017. aasta lõpul, kui esineti Norras Lillehammer Jazz Festivalil. 2018. aasta kujunes eriti menukaks, kui esineti festivalidel Jazzkaar, Tudengijazz ja Õisu Veinifestival ning aasta lõpuks anti välja ka debüütalbum „When Day Is Done“. Albumit esitleti Euroopa tuuril – mängiti Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis, Inglismaal ja Saksamaal.
TAFF Clubi järgmine kontsert toimub 12. detsembril, kus näeb soolokavaga ning trio koosseisus pianisti Joel Remmelit. Aastale pannakse punkt 27. detsembril The Swingin’ Sistersi kontserdiga. Piletid kontsertidele on saadaval Piletilevis

Loe vanemaid uudiseid