Laen...
Sündmuste kalender

Koroonaolukorra tõttu Soomes lükkub edasi Juha Kangase kontsert Tallinna Kammerorkestriga

Soomes, kus COVID-nakkuskordaja on 49,1, on viimane nädal toonud mitmeid teateid kultuurisündmuste edasilükkamistest. See uudis puudutab ka Soome dirigendi Juha Kangase ja Tallinna Kammerorkestri kontserti „Musica serena“, mille piletimüük on peatatud ning uus toimumisaeg Tallinnas on planeeritud 2021. aasta kevadesse.

1994.–1995. aastal Tallinna Kammerorkestri peadirigendi ametit pidanud ning sellest ajast peale Eesti muusikutega regulaarset koostööd tegev ja 1999. aastal Heino Elleri muusikapreemia pälvinud dirigent Juha Kangas on Eesti kultuurielu pühendunud jälgija. Eelkõige Põhjamaades orkestridirigendina tuntud Kangasel on oluline roll selles, milline on Tallinna Kammerorkestri kõla. Juha Kangas tähistab novembri lõpus oma 75. sünnipäeva ning sellega seoses oli tal koos Tallinna Kammerorkestriga plaanis 21. novembril kontsert Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas.

„Paraku tuli meil Soome poolsel initsiatiivil vastu võtta otsus ja Juha Kangase - meile väga olulise dirigendi kontsert järgmisse aastasse lükata. Inimestega, kes novembris toimuma pidanud kontserdile on piletid ära ostnud, võtame ühendust,“ ütles Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.

Margit Tohver-Aints`i sõnul on Tallinna Kammerorkestril aasta lõpuni kavas veel mitmeid kontserte ning kontserdikorraldajatel on tulnud kriisist põhjustatud muutustega kiirelt kohaneda. “Meile on oluline, et kui kontsert toimub, on laval kõik muusikud terved ning publikul saalis piisavalt ruumi ja võimalust istuda hajutatult. Desinfitseerime, kasutame isikukaitsevahendeid ning pakume neid ka publikule. Samuti soovitame kontserdile tulles laadida alla HOIA äpp,“ ütles Tallinna Filharmoonia direktor.

 

Loe vanemaid uudiseid