Laen...
Sündmuste kalender

Balti kammerorkestrite festivali lõpuüritusena annavad Tallinna Kammerorkester ja dirigent Andres Kaljuste laupäeval, 21. novembril kell 19.00 tasuta virtuaalkontserdi. Kavas on Benjamin Britteni ja Erkki-Sven Tüüri looming, solistina teeb kaasa Lauri-Dag Tüür elektrikitarril.

Kontsert kantakse üle Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valgest saalist  Leedu Rahvusringhäälingu portaali vahendusel.

Esitamisele tuleb “Kvartett Urmas Kibuspuu mälestuseks“, mis on üks kõige varasemaid teoseid, kus võib kuulda Erkki-Sven Tüürile iseloomulikku helikeelt. Hiljem on Tüür kirjutanud rohkesti muusikat ebatraditsioonilistele koosseisudele nagu viiul ja kontrabass, elektrikitarr ja klaver jne, kuid teatrilegend Kibuspuule 1985. aastal pühendatud teos on Tüüri esimene keelpillikvartett. 

Muusikutega laval liitub Lauri-Dag Tüür elektrikitarril, kui kõlab legendaarse ansambli In Spe “Vana ja uus”. Esmakordselt on see lugu kontserdil kavas instrumentaalpalana. Erkki-Sven Tüür sai Eesti muusikamaastikul tuntuks 1970ndatel progerocki eestvedaja ja selle suuna kõige tähtsama ansambli In Spe liidrina.

Kontserdi lõpetab 20. sajandi ühe suurima klassikalise muusika helilooja Benjamin Britteni "Variatsioonid Frank Bridge'i teemale" - teos, mis tõi Brittenile rahvusvahelise tähelepanu.

Tallinna Kammerorkester on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester, mis annab regulaarselt kontserte Eestis ning on kutsutud esinema mainekatele lavadele välismaal Austraaliast Põhja-Ameerikani, sh New Yorgi Carnegie Halli, Pariisi Filharmooniasse ning viimati Hamburgi Elbphilharmonie’sse. Orkestri repertuaaris on esindatud baroki-, klassitsismi- ja romantismiajastu muusika ning 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded.  Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

 

Kontsert toimub Balti kammerorkestrite festivali raames, kus esmakordselt ühendavad jõud Vilniuse Püha Kristoferi Kammerorkester, Sinfonietta Riga ja Tallinna Kammerorkester.  Festivali peakorraldaja on Vilnius City Hall.

Loe vanemaid uudiseid