Laen...
Sündmuste kalender

14. jaanuaril saab Mustpeade majas avalöögi Tallinna Filharmoonia uus sari „Noorte Filharmoonia“. Sisuliselt on tegu koolitunniga kontserdisaalis, kus tehakse lähemalt tutvust orkestriga ja kõlavad keelpilliorkestri muusika kaunimad lood ning põnevaimad teosed eri sajanditest. Esindatud on Vene kõrgromantism, Eesti 20. sajandi keskpaiga muusika ja sekka ka instrumentaalteatrit.

Kontserdil esineb rahvusvaheliselt tunnustatud ja maailma esindussaalides mänginud Tallinna Kammerorkester. Dirigeerib karismaatiline Risto Joost, kes tutvustab muusikat ja orkestrit just lastele sobivas võtmes. Noor dirigent suudab ka tõsise muusika teha lastele lihtsamalt hoomatavaks, et nad kiires ja lihtsustuvas keskkonnas saaksid aimu muusika juurtest.

Tallinna Filharmoonia direktori Margit Tohver-Aintsi sõnul on noortele ja lastele suunatud projektid kontsertorganisatsioonile väga olulised, sest noores eas kogetu mõjutab tulevasi valikuid elus. „Hariduslik projekt ei pea olema ülearu pedagoogiline, vaid pigem laste suunamine millegi huvitava juurde, mida nad varem ei ole kogenud. Usun, et põnevad programmid kasvatavad lojaalse publiku tulevikuks,“ sõnas ta.

Loe vanemaid uudiseid