Laen...
Sündmuste kalender

Balti kammerorkestrite festivali järgmine virtuaalkontsert toimub laupäeval, 7. novembril kell 19 Cēsise kontserdisaalist. Kõlab ka ühe silmapaistvaima Eesti helilooja Lepo Sumera looming.

Kontsert on jälgitav otseülekandena Sinfonietta Rīga veebist (sinfoniettariga.lv/en/news/index) ning Leedu Rahvusringhäälingu portaalist (www.lrt.lt).

Sinfonietta Rīga esituses on kontserdil kavas Lepo Sumera (1950–2000) keelpilliteos „Musica profana“ ning Läti uue põlvkonna ühe silmapaistvama helilooja Platons Buravickise kontsert “Temperature of plastics”. Viimane teos on pühendatud Sinfonietta Rīgale ja saksofonistile Aigars Raumanisele, kes selle kontserdil ka esitavad.

Maailmaklassikast on kavas Franz Schuberti sümfoonia nr 3 ja John Adamsi kammersümfoonia. Kontserti dirigeerib Sinfonietta Rīga peadirigent ja kunstiline juht Normunds Šnē.

Grammydega pärjatud Läti riiklik kammerorkester Sinfonietta Rīga teeb sageli koostööd rahvusvaheliste dirigentidega, sealhulgas Paavo Järvi, Heinz Holligeri, John Storgårdsi, Christoph Poppeni, Olari Eltsi, Juha Kangase ja Tõnu Kaljustega.

Festivali kolmas virtuaalkontsert kantakse üle 21. novembril kel 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade majast. Siis esitab Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel Benjamin Britteni ja Erkki-Sven Tüüri loomingut. Tüüri poolt ansamblile In Spe kirjutatud loo „Uus ja vana“ solistina astub lavale Lauri-Dag Tüür.

Balti kammerorkestrite festival toimub esimest korda. Festivali peakorraldaja on Vilnius City Hall.

Loe vanemaid uudiseid