Laen...
Sündmuste kalender

4. detsembril toimub Mustapeade majas Tallinna Filharmoonia uue sarja “Ikoonid” esimene kontsert. Sari toob hooaja vältel publiku ette klassika- ja popmuusika ikoone, keda avatakse koreograafia kaasabil ja läbi tema enda loomingu. Kevadel on kavas Arvo Pärdi ja Franz Schuberti õhtud. Lavastaja ja koreograaf on Dmitri Harchenko.

Sel korral on ikoonimaalija Elvis Presley, kelleks kehastub Koit Toome. Kaasa teevad Siim Aimla Kvartett ja Tallinna Tantsuteatri näitlejad. Valguskunstnikuna on kaasatud Triin Hook.

Muusikaajakirjas Rolling Stone on öeldud, et Elvis muutis rock’n’roll’i popkultuuri rahvusvaheliseks keeleks ning vormis 1950-ndate keskel inimeste muusikalisi ja kultuurilisi suundumusi. Presley plaadid, lavaliikumine, ellusuhtumine ja riietus muutusid rock’n’roll’i kehastuseks. Elvis on üks meestest, kes on kujundanud XX sajandi näo.

Lavastaja sõnul on töö sellise sarjaga väga põnev. „Mulle pakuvad huvi ikooniks muutunud heliloojate elu ja loomingu seosed, kokkupuutepunktid ning nende tähtsus oma ajas,“ räägib Dmitri Harchenko. „Miks nad on ikooniks kujunenud? On väljakutse avada nende fenomeni, liita laval tervikuks autentset muusikat ette kandvad muusikud ja kaasaegse tantsu võtmes tegutsevad tantsijad. Kõik need heliloojad tekitavad vaatajais omi assotsiatsioone. Loodan, et minu nägemus suudab lisada midagi avardavat.“

Loe vanemaid uudiseid