Laen...
Sündmuste kalender

Laupäeval, 2. novembril annavad Tallinnas tasuta hingedepäeva kontserdi Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste koos solistide Tuuri Dede, Yena Choi, Oliver Kuusiku, Kuno Kerge, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koori ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori lauljatega.

Esitamisele tuleb Beethoveni missa C-duur, mida Eesti kontserdisaalides kuuleb harva, sest enamasti kantakse suurteost ette mõne piduliku sündmusega seoses.

Tegu on dünaamilisema ja dramaatilisema, värvi- ja kontrastiderohkema teosega kui Beethoveni aegses Viinis oldi harjutud kuulama. See on teos, millega Beethovenil õnnestus oma kaasaegseid taas kord tõeliselt üllatada.

Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste koos solistide Tuuri Dede, Yena Choi, Oliver Kuusiku, Kuno Kerge, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koori ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori lauljatega toovad selle omal ajal nii palju laineid löönud kauni missa hingedepäeva õhtul Tallinna Kaarli kirikusse.

Kontsert on tasuta ja algab 2. novembril kell 19 Tallinna Kaarli kirikus.

Kontserdi toimumist toetab Tallinna Kultuuriamet.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Orkestri kunstiline juht ja peadirigent on Tõnu Kaljuste.

Loe vanemaid uudiseid