Laen...
Sündmuste kalender

10. oktoobril antakse Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstilisele juhile, dirigendile ja pedagoogile Eri Klasile Peterburi Ermitaaži teatris üle mainekas “Balti Tähe” kultuuripreemia. Rahvusvaheline auhind loodi 2004. aastal, et arendada ja tugevdada kultuurisidemeid Läänemere regioonis. Preemia väljaandja on Balti Rahvusvahelise Teatrifestivali Keskuse Fond. Auhinda rahastab Peterburi linn, mitmed ühiskondlikud organisatsioonida ja vene ettevõtted.

Koos maestro Eri Klasiga saavad sel aastal preemia Poola näitlejatar Barbara Brõlska, Vene lauljatar Edita Pjeha ning välja antakse ka kaks mälestusauhinda legendaarse tšellisti ja dirigendi Mstislav Rostropovitši ja laulja Eduard Hilli auks. Auhinnatseremoonia toimub Peterburi tuntuima teatrifestivali “Baltiiski Dom” raames, millest võtab sel korral osa ka Tallinna Linnateater.

“Balti Tähe” auhinna on seni ainsa eestlasena 2007. aastal pälvinud Arvo Pärt. Auhinnasaajate  seas on ka Poola režissöör Andrzej Wajda, helilooja Krzysztof Penderecki, Soome filmirežissöör Aki Kaurismäki, Läti Rahvusooperi juht ja lavastaja Andris Žagars, dirigent Maris Jansons, viiuldaja Gidon Kremer jt.

http://www.spbvedomosti.ru/article.htm?id=10292567@SV_Articles

Loe vanemaid uudiseid