Laen...
Sündmuste kalender

Uue hooaja esimese kodusaali-kontserdi kavas 4. oktoobril on peadirigent Risto Joosti sõnul palju esimesi teoseid. „Mängime Mendelssohni Keelpillisümfooniat nr 1 C-duur, Mendelssohni Klaverikontserti nr 1, kus solistiks Euroopa klaverimaailma tõusev täht Alberto Ferro, meil on Helena Tulve uudisteose, „Tundmatuis vetes“ tšellole ja kammerorkestrile maailmaesiettekanne, kus solistiks esimest juubelit tähistav Leho Karin ning lõpetuseks Beethoveni Sümfoonia nr 1,“ ütleb Joost.

Tallinna Kammerorkestri iga kontsert on sündmus, mis võiks toimuda ka Berliini või Londoni kontserdisaalis, teab Risto Joost. Seda kinnitab, et vaid 22-aastane tipp-pianist, väga olulise Beethoveni klaverikonkursi värskeim võitja Alberto Ferro esineb soolokontserdiga Mustpeade Majas 3. oktoobril ja koos Tallinna Kammerorkestriga 4. oktoobril.
Risto Joost tutvus Alberto Ferroga eelmise aasta alguses Veneetsias Teatro la Fenice’is ühisel kontserdil ja seal tuldi mõttele koos veel esineda. Vahepeal on noor pianist saanud tunnustust juurde, pälvinud rahvusvahelisel Telekom Beethoveni konkursil esimese preemia ja publikupreemia, tema erakordsus on saanud veel enam kinnitust. Ja ta esineb Tallinnas kahel kontserdi – see on haruldane kingitus meie publikule, lisab peadirigent.

26. hooaega alustav Tallinna Kammerorkester kutsub hooajale hoogu andma Pika tänava pidustustele Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas, ehk 30. septembri perepäevale vanalinna südames. Rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril oodatakse publikut Tallinna Kammerorkestri kontserdile Tallinna teletornis, 2. oktoobril kell 19.30 on kinos Artis Jaanus Nõgistol ja Toomas Lepal valminud Risto Joosti portreefilmi esilinastus. Kolmapäeval 3. oktoobril on orkestril rõõm kutsuda kõiki Euroopa parima Beethoveni klaverimuusika esitaja Alberto Ferro soolokontserdile, oma hooaja avakontserdil 4. oktoobril musitseerib orkester koos Alberto Ferroga ning pühitseb Helena Tulve uudisteose tšellole ja kammerorkestrile esmaettekandega tšellist Leho Karini juubelisünnipäeva.

Piletid on müügis Piletilevis.

Loe vanemaid uudiseid