Laen...
Sündmuste kalender

Postimees, 09.09.2015

Tantsuetendused Arvo Pärdi muusikaga pühapäeval, tasuta kontsert Eesti ja Soome orkestritega kolmapäeval, Tallinna Filharmoonia hooaja avaõhtu Eesti-Ameerika noore helilooja teosega „Pagulane merel“ laupäeval – selline on Tallinna Filharmoonia tavatu avanädal.

Pärdi juubeli suurte ja uhkete sündmuste reas on klaverimuusika ja koreograafiaga õhtud intiimsed, armsad ja üllatavad. Veel üks tahk Pärdi loomingust ja selle avamisest eri kunstivaldkonda abil, mida tasub avastada. Pühapäeval, 13. septembril kl 16 ja 19 on Mustpeade maja valges saalis publikule ehitatud tribüün, mis moodustab ringi ümber esinejate. Klassikatähtedest tuntud pianist Auli Lonks mängib klaverit ja ka tantsib. Koreograafid tantsivad ja mängivad ka Ukuaru valssi..selline suletud ring igas mõttes.

16. septembril Estonia kontserdisaalis Kymi Sümfonietta ja Tallinna Kammerorkestri tasuta ühiskontsert, kõlab Eller, Tubin, Sibelius. 19. septembril avab hooaja Ameerika-teemaline kava, kus heliloojad ja solist kõik Ameerikasse eri maailma paigust välja rännanud. Sümboolne on ka noore sotsiaalselt terava närviga helilooja Jonas Tarmi uudisteose pealkiri „Pagulane merel“. Carnegie Hallis esiettekandele tulema pidanud sõjavastane uudisteos «Marsh u nebutja» (ukraina keeles «Marss unustusse») keelati natsihümni motiivi kasutuse tõttu ära. Nüüd on Jonas kirjutanud teose uuel maailma vapustaval teemal. Tallinna Kammerorkestri ees soleerib Guarneri viiulil Ilja Gringolts, dirigent on Risto Joost.

Loe vanemaid uudiseid