Laen...
Sündmuste kalender

Näitus / Exhibition

EESTI MUUSIKA SAADIKUD AASTAST 1993. TALLINNA KAMMERORKESTER
AMBASSADORS OF ESTONIAN MUSIC SINCE 1993 TALLINN CHAMBER ORCHESTRA

Mustpeade maja (Pikk 26, Tallinn)
Avatud / Open: E–R 9–17 / Mo-Fri 9-17
Sissepääs / Entrance: TASUTA / FREE 

Keeled / Languages: EST, ENG

Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 669 9941 (näituse tutvustus gruppidele ja kooliõpilastele)

Mustpeade maja galeriides ja vahesaalides avatud püsinäitus pakub unikaalset pildimaterjali koos kommentaaridega märgilistest sündmustest Eesti kaasaegse klassikalise muusika ajaloos. Näitus on tänuavaldus Tallinna Kammerorkestrile, tõstes muusikute kõrval esile heliloojaid ja dirigente, kellega  kollektiiv on kogenud kõige loomingulisemaid ja säravaimaid hetki oma rohkem kui 30-aastases tegevusajaloos. Näitus toob esile mõned taasiseseisvumisjärgse Eesti muusikaajaloo tähelepanuväärsed koostööd ja suursündmused, mille juures on Tallinna Kammerorkester olnud kaastegev.

Heliloojad Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits ja Kristjan Randalu jagavad oma mõtteid koostööst Tallinna Kammerorkestriga. Esile on tõstetud orkestri peadirigendid Risto Joost, Juha Kangas ja Tõnu Kaljuste ning maailma suurimad kontserdisaalid, kus Tallinna Kammerorkester on Eesti autorite loomingut esitanud.

Arvo Pärdi „Te Deum“,  Erkki-Sven Tüüri „Action.Passion.Illusion“, Tõnu Kõrvitsa „Lageda laulud“, „Sina oled valgus ja hommik“ ja „Tiibade hääl“ on teosed, mille kohta saab näituselt lähemalt lugeda. Lisaks leiab näitusel plaadiriiuli ning intervjuude ja kontsertsalvestuste linke, mida saab näituse külastaja oma telefoni laadida ning hiljem kuulama asuda.

Selle näitusega teeme kummarduse kõigile tänastele ja tulevastele muusikasõpradele, pakume teadmisi neile, kes kaasaaegse klassikalise muusika ja tegijate kohta rohkem teada tahavad.

 

 Fotod: Ken Mürk ERR

Näituse meeskond / Ehxibition team

Kuraator-projektijuhid / Curators, project managers: Janne Jakobson, Kadi Karine

Toimetajad / Editors: Maarja Kasema, Taave Lips

Kujundus / Design: Fly Illustation OÜ

Konsultandid / Consultants: Kaido Kelder, Jüri Lepp

Trüll/Pringitng: Pixmill Estonia OÜ 

Eriline tänu / Special thanks to:

Tõnu Tormis, Risto Joost, Juha Kangas, Tõnu Kaljuste , Urmas Kõiv, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits, Kristjan Randalu, Pille Tamm, Tiiu Valper, Andres Kungla , Krista Must, Arvo Västrik

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on ligi kolme aastakümne jooksul kujunenud üheks Eesti esinduskollektiiviks. TKO on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Orkestri mitmekülgses repertuaaris on oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded, samuti esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika.