Reede 10.05
Syntax Ensemble/Ensemble for New Music Tallinn
- Koht Mustpeade maja Valge saal
- Kuupäev 10.05.2024
- kellaaeg 19:00
- Pilet Fienta
Tallinna Uue Muusika Ansambel Kavas: Liisa Hõbepappel - "The Jangling Lightness of Solace" (Eesti esiettekanne) Märt-Matis Lill...
Loe rohkemTallinna Uue Muusika Ansambel
Kavas:
Liisa Hõbepappel - "The Jangling Lightness of Solace" (Eesti esiettekanne)
Märt-Matis Lill - "Escape" (Eesti esiettekanne)
Pasquale Corrado - "Ozone" (Eesti esiettekanne)
SYNTAX Ensemble
Kavas:
Maurilio Cacciatore - "Rebus II" (Eesti esiettekanne)
Ülo Krigul - "Earth... to Become Earth Again"
Tõnu Kõrvits - "Hope"
Ivan Fedele - "Maja"
Toivo Tulev - "Fana" (Maailma esiettekanne)
Tallinna Uue Muusika Ansambel koosseisus:
Karolina Leedo (flöödid)
Mirjam Avango (klarnetid)
Talvi Hunt (klaver)
Toomas Hendrik Ellervee (viiul)
Talvi Nurgamaa (vioola)
Paul-Gunnar Loorand (tšello)
Arash Yazdani (dirigent)
SYNTAX Ensemble koosseisus:
Maruta Staravoitava (flöödid)
Marco Ignoti (klarnetid)
Francesco D’Orazio (viiul)
Fernando Caida Greco (tšello)
Anna D’Errico (klaver)
Dario Savron (löökpillid)
Maurilio Cacciatore (elektroonika)
Valentina Coladonato (sopran)
Pasquale Corrado (dirigent)
SYNTAX Ensemble asutati 2018. aastal Milanos kaasaegse muusika kollektiivina. Ansambel on itaalia muusikamaailmas kiiresti tuntuks saanud ning sellesse kuuluvad tipptasemel muusikud Itaaliast ja üle Euroopa
2019. aastal pidas Syntax oma avakontserdihooaja Milanos Teatro Dal Vermes, pälvides kriitikute tunnustuse ja suure publiku vastukaja. Ansambli kontserdisari, mis toimub nüüd Auditorium San Fedeles, on pälvinud tunnustust uuenduslike kontserdiformaatide poolest. See hõlmab koostööd multimeediaartistidega ja loob dialooge erinevate repertuaaride vahel, mille tulemuseks on publikule kaasahaarav ja mõtlemapanev kogemus.
Syntax Ensemble on esinenud sellistel festivalidel nagu Milano Musica, Traiettorie Parma, Nuova Consonanza Roma, Amici della Musica di Firenze ja Accademia Filarmonica Romana. See teeb koostööd meie aja kuulsamate heliloojatega, nimelt Ivan Fedele, Toshio Hosokawa, Unsuk Chin, Beat Furrer, George Benjamin, Michael Jarrell, Marco Stroppa, Alberto Posadas, José Manuel López López, Klaus Lang, Dimitri Kourliandski, Francesco Filidei , Alessandro Solbiati, Gabriele Manca jt.
2020. aasta detsembris pälvis ansambel Itaalia välisministeeriumi toetusel auhinna “Vivere all’italiana in musica”. Auhind võimaldas rühmal toota "Una sola moltitudine", audiovisuaalset projekti, mis sisaldab Itaalia heliloojate teoseid ja uusi tellimusi.
Syntax Ensemble on pühendunud ka haridusprojektidele: aastatel 2019–2021 esines see residentsusansamblina Giuseppe Verdi nimelises konservatooriumis toimunud rahvusvahelistel kompositsioonimeistrikursustel, samuti rahvusvahelistel kursustel Festival Pontino Sermonetas. 2024. aastal alustab ansambel koostööd Milano Scuola Civicaga, tehes koostööd Giovanni Verrando kompositsiooniklassiga.
https://www.syntaxensemble.com
Tallinna Uue Muusika Ansambel (Ensemble for New Music Tallinn) on kohalikul muusikaelul pilkuhoidev, kuid ka globaalses mõttes tähtsate kunstiliste eesmärkidega kooslus. Üheteistkümne tegevusaasta jooksul on TUMA jõudnud tasemele, kus ansamblit kutsutakse esinema kõige nimekamatesse kaasaegse muusika esituspaikadesse, olles seega rahvusvaheliselt kõige aktiivsem Eesti nüüdismuusikaansambel.
Oma tegevusaastate jooksul on TUMA toonud kuulajateni olulise osa nüüdismuusikast ning pakkunud kaasaegsetele loojatele väljundit oma loomingu esmaesitamiseks nii kohalikul kui rahvusvahelisel areenil. Ansamblil on välja kujunenud tuumik muusikuid, kus suuremate projektide puhul koosseis laieneb, andes võimaluse tuua ettekandele olulisi suurvorme.
TUMA on tellinud ja esiettekandele toonud juba üle 100 uudisteose ning osalenud mitmetel olulistel rahvusvahelistel kaasaegse muusika festivalidel, nagu näiteks: Varssavi sügis, Mixtur festival Barcelonas, CrossRoads festival Salzburgis, Ostrava Muusika Päevad, ORF Musikprotokoll festival Grazis, Ars Musica festival Brüsselis, MusicOlomouc ja Brno festivalid Tšehhis, intersonanzen festival Potsdamis, reMusik festival Peterburis, Inner Sound New Arts festival Bukarestis, ISCM Maailma muusika päevad, Classical:NEXT festival, Balti Muusika Päevad jt. Samuti teeb ansambel tihedat koostööd mitmete eesti muusikafestivalidega: Eesti Muusika Päevad, Tallinn Music Week, PÖFF Animated Dreams, festival AFEKT.