MUUSIKAINSTALLATSIOONID
Avatud 18.-19. novembril Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas kell 10–17.
Sissepääs tasuta!
----------...
MUUSIKAINSTALLATSIOONID
Avatud 18.-19. novembril Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas kell 10–17.
Sissepääs tasuta!
-------------------------------
StepStrument (Belgia)
Tule ja proovi muusikat ise teha – kõndides!
Aga kuidas? See on väga lihtne. Pane jalgade ümber spetsiaalsed jalapumbad ning katsu sammuda. Kui kõnnid kiiremini, siis ka muusikarütm kiireneb. Kui aga jääd seisma, vaikib ka muusika. Mitmekesi koos sõpradega on võimalik luua lausa StepStrumentide orkester!
StepStrumendi looja on Logos Foundation.
-------------------------------
Serafyn (Belgia)
108 vilet, 6 lõõtsa ja 16 tuld – see on instrument, mis liigub, laulab ja helgib. „Serafin“ on saanud inspiratsiooni harmooniumist. Selle looja, Belgia klarnetist Toon Quanten on ka ise festivalil kohal ja esineb mõlemal festivalipäeval koos oma leiutisega.
Kavas Peter Spaepeni kirjutatud pala.
Minikontserdid kestusega 10 minutit toimuvad:
reedel, 18. novembril kell 12, 12.30 ja 14
Vanus: 4+ (4-5 aastased lapsed soovitavalt koos täiskasvanud saatjaga)
Tasuta!
Vajalik on pääse Piletilevist või Mustpeade maja kassast kohapealt!
---------------------------
Mobile Touch (Holland)
„Mobile Touch“ on interaktiivne näitus, elektrooniliste instrumentide kollektsioon. Heliinstallatsiooni autorid Frank Baldé ja Fedde ten Berge on uskumusel, et parim viis heli ja tehnoloogia kogemiseks on seda puudutada. Lihtsalt proovige ja avastage täiesti uus muusikategemise viis. Üks kollektsiooni loojatest, Fedde ten Berge, on festivalil kohal ja korraldab lastele töötubasid, et tutvustada ja üheskoos katsetada kõiki kaheksat instrumenti.
---------------------------
Heliinstallatsioon: Sublumia (Portugal)
Installatsioon, kus helisid tekitatakse ja võimendatakse läbi ruumi erinevatesse osadesse paigutatud seadmete. Seadmed suhtlevad omavahel, tekitades ja võttes vastu levivaid helisid. Ruum annab kogemuse maa-alusest keskkonnast, olgu tegemist loodusliku või inimese kätetööga. Installatsioonis kasutatakse helisalvestisi ja valguse projitseerimist vee kohal ning veel mitmeid seadmeid nagu näiteks õhupumpasid, mis liigutavad klaasesemeid, mida omakorda suurendatakse visuaalselt kolme grafoprojektoriga. Tulemuseks on pilkuköitvad visuaalsed kujutised ja omapärane sulnis helidekooslus.
-------------------------