Tallinna Kammerorkestri uues sarjas „Kontsertmeistrid“ soleerivad säravad noored ja andekad keelpillimängijad, keda nende tuntuses...
Tallinna Kammerorkestri uues sarjas „Kontsertmeistrid“ soleerivad säravad noored ja andekad keelpillimängijad, keda nende tuntusest hoolimata õnnestub Tallinna kontserdisaalides solistina esinemas kuulda harva.
Hans Christian Aavik on üks väljapaistvamaid Eesti viiuldajaid, kes oma suurepärase stiilitunnetuse ning selgelt eristuva kõlaga on silma paistnud nii Eestis kui ka mitmel pool Euroopas. 2022. aasta kevadel pälvis ta esimese eestlasena esikoha mainekal Carl Nielseni rahvusvahelisel konkursil. Kontserdil Tallinna Kammerorkestriga on ühendatud barokiajastu muusika, Viini klassika ja soome nüüdislooming.
„Viiul tema käes laulab, nutab, tantsib, hullab, möllab, nukrutseb, paitab ja hoolib. Aaviku pillimängus paistab silma vaimne ja füüsiline terviklikkus. Särava, pingest laetud ja filosoofiliselt mõtestatud interpretatsiooni taga peitub uudishimulik meel, avatud olek, tänulikkus ja lugupidamine helilooja ning kuulaja suhtes”. (Sirp, november 2020)
Solist:
Hans Christian Aavik (viiul)
Tallinna Kammerorkester
Kava:
Heinrich Biber – „Battalia“
Olli Mustonen – Nonett keelpillidele nr 2
Joseph Haydn – Sümfoonia nr 45 „Lahkumissümfoonia“
Hans Christian Aavik alustas viiulimänguga 5-aastaselt Tabasalu Muusikakoolis, kus tema õpetaja oli Piret Kreek, ning jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Kaido Välja juhendamisel. Aastast 2017 õpib ta Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide kõrgkoolis professor Erik Schumanni viiuliklassis ning kammermuusikat professor Angelika Merkle juures. Alates 2021. aastast õpib ta täiendavalt ka Viini Muusika ja Kunsti Eraülikoolis maestro Julian Rachlini ning professor Jevgeni Sinaiski juures. Hans Christian Aavik on täiendanud end Gerhard Schulzi, Sophia Rahmani, professor Kolja Blacheri, Aleksei Semenenko, Kerson Leongi, professor Stephan Picardi, Mi-Kyung Lee, professor Jonathan Aneri, professor Heime Mülleri, Florian Dondereri, professor Mihhail Gotsdineri, professor Robert Rozeki, Junio Kimaneni, Evan Rothsteini, professor Jan Repko jt meistrikursustel. Solistina on ta esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Stuttgardi Kammerorkestri, Kopenhaageni Filharmoonikute, Odense Sümfooniaorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri, Tartu Ülikooli sümfooniaorkestri, Ilmenau Tehnikaülikooli sümfooniaorkestri (Saksamaa), Harjumaa Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Läänesaarte Kammerorkestri ning Jyväskylä Sümfooniaorkestri ees ning teinud koostööd dirigentidega nagu Ville Matvejeff, Nikolaj Szeps-Znaider, Daniela Musca, Arvo Volmer, Edoardo Narbona, Mikk Murdvee, Henri Christofer Aavik, Jüri Alperten, Lauri Sirp.
Hans Christian Aavik mängib Eesti Pillifondi ning perekond Sapožnini lahkel loal Giovanni Paolo Maggini viiulil (u 1610, Brescia, Itaalia) Victor Fétique’ poognaga (u 1930, Prantsusmaa).