Laen...
Täna, 18. augustil sai Birgitta festival võimsa lõpu, kui täissaalile esines a cappella ansambel Voca People. Iisraeli tuntuima vokaalgrupi esituses kõlasid nii klassikalised teosed kui ka kaasaegse muusika hitid. Eri Klasi 80. sünniaastapäevale pühendatud muusikateatri festivali külastas kokku ligi 8000 inimest.
Festivali viimasel päeval tõi a cappella grupp Voca People oma meisterliku esitusega publikuni nii orkestri kõla, beat-box’i kui ka keerulised mitmehäälsed seaded. Vaid oma hääli kasutades kõlasid repertuaaris Viini klassikute Mozarti ja Beethoveni kõige tuntumad meloodiad, ooperimaailma kuulsaimad aariad ning tänapäeva popmuusika teosed.

Vokaalansambel on Birgitta festivalil lavale astunud ka 2011. ja 2012. aastal, kui nende etteaste sai sama sooja vastuvõtu kui täna.

„Voca People pani hoogsa esinemisega tänavusele festivalile meeleoluka punkti. Me oleme südamest tänulikud kõikidele artistidele ja külastajatele ning kahtlemata on tegemist viimaste aastate publikumenukaima festivaliga,“ sõnas
Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.
Tänavune Birgitta festival oli pühendatud Eri Klasi 80. sünniaastapäevale ning mitmed festivalil esinenud artistid meenutasid maestrot südamlike sõnadega. „Eri hindas inimesi ja kunsti ning oleks kindlasti tänulik, et teda nii soojalt meeles peetakse,“ sõnas
Ariel Klas. „Birgitta festival pakkus lavale jõudnud etendustega taset, mida Eri sellele muusikateatri sündmusele soovinuks,“ lisas Klas.
Fotod Birgitta festival 2019 lõpuetenduselt:
Järgmine Birgitta festival toimub 7.-15. augustini 2020. „Meil on suur rõõm, et esmakordselt Birgitta festivali ajaloos saime toimuval festivalil publikule tutvustada järgmise aasta programmi. Üle mitme aasta on kava tervikuna koostatud kunstilise juhi poolt, kelleks on alates aastast 2020 rahvusvaheliselt tunnustatud lavastaja ja teatrijuht Dmitri Bertman,“ lausus Margit Tohver-Aints. Festivali etenduste piletid on saadaval Piletilevis.
Loe vanemaid uudiseid