Laen...

Tänavuse Birgitta festivali programmi üheks tähtsündmuseks on ooper „Faust“, mis kõlab Moskva Novaja Opera esituses. 2018. aastal pärjati „Kuldse Maski“ festivalil auhinnaga Mefisto rolli esitanud Jevgeni Stavinski, teos kandideeris kokku kuues kategoorias. Birgitta festival toimub Pirita kloostri varemetes 9.-18. augustini.

Jan Latham-Koenigi, Moskva Novaja Opera peadirigendi sõnul on ooperi „Faust” muusikaline sügavus ja leidlikkus ning positiivne sõnum lõpuks leidnud väärilise tunnustuse terves maailmas. „Oleme Moskva Novaja Operas täiustanud oma etteastet, et saavutada kõrgeim kunstiline tase, mis on pälvinud ka valdkonna tunnustuse. Eesti publikut ootab visuaalselt hämmastav etendus, mis üllatab oma kaasaaegse lähenemisega – seda loomulikult tipptasemel tegijate esituses,“ lisas Latham-Koenig.

Moskva Novaja Opera kandideeris 2018. aastal „Faustiga” Venemaa suurimal teatriauhindade galal „Kuldne Mask” kuues kategoorias – parim lavastus, parim dirigent, parim lavastaja, parim kunstnik ja kõik kolm pearolli (Faust, Mefisto ja Margarete). Auhinnaga pärjati Mefisto rolli esitanud Jevgeni Stavinski.

„Meil on suur rõõm Birgitta festivali peakülalisena tervitada Moskva Novaja Operat, mille peadirigendina Eri Klas aastatel 2006–2011 tegutses,“ sõnas Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints. „Ooperiteatri repertuaari Pirita kloostri varemetes kuulub ka ooper „Faust“, mille üht pearolli kannab teatrifestivalil „Kuldne Mask“ auhinna noppinud Jevgeni Stavinski,“ lisas Tohver-Aints.

Etendus „Faust” toimub koostöös festivaliga „Kuldne Mask Eestis”, ooper jõuab Birgitta festivalil lavale 14. augustil.

Birgitta festival 2019 toimub Pirita kloostri varemetes 9.–18. augustini. Tänavune festival on pühendatud selle looja, maestro Eri Klasi 80. sünniaastapäevale. Kavas olevad etendused on sel puhul seotud Klasi karjääri ja loometeekonnaga. Lisainfo festivali kohta leiab https://www.filharmoonia.ee/birgitta

Loe vanemaid uudiseid