Laen...
Sündmuste kalender

Birgitta festivali avame koomilise ooperi „Crisis“ esiettekandega. Autorid Timo Steiner ja Andri Luup lasevad ennast täis staaril viia meie mõtted pisikeste egokriiside maailma. Need on ju tuttavad meile kõigile ... Kuidas see aga itaalia opera buffa võtmes üldistuse saab, juhtub meie silmade ja kõrvade ees sõbraliku koomika ja heatahtliku finaali kaudu ... 

Lühiooperi „Halastus“ helilooja Sir James MacMillani lõi Cambridge'i hertsog 2015. aastal Windsori lossis rüütliks tema teenete eest maailma muusikaelus. Theatrumis ettekandele tulev teos käsitleb kättemaksu ja halastuse teemat ning ooperit juhatab autor ise. 

Eelmisel hooajal, Vanemuise teatri 152. tegutsemisaastal jõudis esimest korda Tartu publiku ette Richard Wagneri ooper “Tristan ja Isolde”. Seda tähistame meiegi Pirital. Muinasjutulise Iiri printsessi Isolde ja rüütel Tristani armastusloo jälgimise teekonnaks varuge aega ja rahu. 

Riho Sibula 65. sünniaastapäeva puhul annab Ultima Thule kontserdi kaasteelistest ja kaastee- listele – „Lennelda priiks“. Pirita kloostri müüride vahel sai kunagi teoks üks paremaid Ultima Thule ja Riho Sibula kontserte. Meenutame. 

Beethoveni 9. sümfooniaga lõpetame selleaastase festivali lootuses, et „Oodi rõõmule" on tulevikus üha enam põhjust esitada. 

Seega, tänavuse Birgitta festivali pealkirjaks sobiks „Kriisist rõõmuni“. 

 

Festivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste

 

Foto: Kaupo Kikkas

 

 

Festivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste