x

TERE TULEMAST TALLINNA FILHARMOONIA LEHEKÜLJELE!

Edasiliikumiseks tee oma valik

Sündmuste kalender

Hooaeg 2016/2017

Jaguar esitleb: MOZART & MAHLER

 

Mozarti muusika on oma pulseeriva energia ja muusikalise mitmekülgsusega suureks inspiratsiooni allikaks nii publikule kui ka esitajatele. Gustav Mahler on oma muusikalise käekirja poolest eelkõige suure orkestrikoosseisu helilooja. Viimasel kümnendil on loodud mitmeid seadeid Mahleri sümfooniatest, mis annab aga võimaluse ka kammerorkestritel seda erakordset muusikat interpreteerida. Lisaks on mõlemad heliloojad enamuse oma elust veetnud Austrias, kus erinevate ajastute esindajatena on nad oma muusikalise käekirja poolest küll väga erinevad, aga kuuluvad samasse muusikaliste traditsioonide ringi. Sari „Mozart & Mahler“ kestab kaks hooaega ning kõrvuti Mozarti ja Mahleri teostega on sarjas võimalik kuulda ka Eesti heliloojate teoseid.

Sarja esitleb JAGUAR.

TKO KAMMERMUUSIKA

Mõnus pühapäevahommik koos hea söögi ja kauni muusikaga kõrgkvaliteetses esituses! Sari "TKO Kammermuusika" on loodud eesmärgiga pakkuda Tallinna Kammerorkestri orkestrantidele võimalusi rõõmustada publikut virtuoossete ettekannetega ka väiksemates kooseisudes, näiteks duode või triodena. Kavu kaunistavad põnevad, aga võrdlemisi harva esitatavad teosed, mida siinne kontserdipublik sageli nautida ei saa.

NOORTE FILHARMOONIA

Kogu maailmas tehakse kontsertsarju lastele ja noortele, meie leidsime selleks oma tee – kõnetame noort publikut spetsiaalselt neile loodud uute teostega. Koos täiskasvanud artistidega on laval ka laps-solist(id) ning kõrvuti uue teosega näitame ka ajaproovile vastu pidanud klassikateost. Kaks lastelugu on selles sarjas juba varasemalt väga armastatuks saanud („Vana saabas“ ja „Sipsik“).

DIPLOMAATILISED NOODID

Menuka ja armastatud sarja come-back, kus koostöös saatkondadega toome publiku ette iga maa kultuurilise identiteedi - Indiast ragad, Siberist šamaanilaulud, Iirimaalt keldi palved jne. Värvikad kavad laiast maailmast muusika, tantsu, sõna või videokujundusega.

KIRJANIK JA DŽÄSS

Sari toob publiku ette ühe olulise kirjaniku loomingu ja tema ajastu džässi. Sarjas on varem avatud nii maailmaklassikuid (Hemingway, Remarque, Majakovski) kui ka Eesti oma kaasaegseid autoreid (Kristiina Ehin, Andrus Kivirähk, Contra jt). Kontserdil esinevad muusikud valib koos endaga lavale kirjanik ise, vastavalt tema enda tunnetusele ja hingelähedusele.

PARGIMUUSIKA

Sarjal on mitu eripära. See on tasuta sari, kus seome muusika loodusega, selle inspiratsiooni allikaga ning kus aktiivselt mängivad kaasa ka nii ilm kui ka pargilinnud ja -puud. Sarja teeb eriliselt nauditavaks selle vaba õhkkond – lapsed tantsivad esinejate ees, publik laulab kaasa, kes pikutab murul, kes embab armsamat, kes mängib lastega. Tegemist on Euroopa pealinnades armastatud ja laialdaselt praktiseeritud ning nüüd meilgi taaselustunud piknikukontserdi vormiga.

TAFF CLUB

TAFF Club on Tallinna Filharmoonia poolt algatatud 2012 aastal. Klubi põhistiil on mainstream-jazz, lisaks toimuvad eri stiilide teemaõhtud.
Käimasoleval hooajal toob TAFF Club publikule kaks uut sarja. Esimene neist on sari Persona, mis võtab fookusesse armastatud eesti jazzartistide autoriloomingu. Teine on sari Naabrijazz, mille raames astuvad üles meie naaberriikide parimad jazzartistid. Sel hooajal on külalisi oodata nii Soomest, Venemaalt kui Lätist.
Klubi president ja kunstiline juht on tunnustatud saksofonivirtuoos Raivo Tafenau.
TAFF klubi avab oma uksed üle nädala neljapäeviti või reedeti kell 20 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Keldrisaalis või Valges saalis.

 

Eelnevad hooajad

Sari IKOONID

Sari, mis näitab üht ikoonilist heliloojat läbi ta enda loomingu ja sellele loodud koreograafia. Igal hooajal jõuab publiku ette üks klassika, üks eesti ja üks popmuusika ikoon. Sügisel oli Arvo Pärdi etendus ja kevadel, vaiksel nädalal tuleb Niguliste kirikus Bachi õhtu.

Sari PÜHA MAURITIUSE BAROKIÕHTUD
Sari SALONG
SÄRAVAD SOLISTID
MOZARTFEST
Birgitta Festival
Sari PORTREE
Festival TÄIUSLIK VAIKUS
Sari TALENDID KODUS
VIVA ORATORIO!
Kontserdisari VIOLINO
KUTSE DUELLILE
Sari MAAILMAMUUSIKA RITUAALID
KODUKANDI KONTSERDID
KODUKANDI PARGIKONTSERT
Eesti Kontserdi sari „KULDNE KLASSIKA”

Hooaeg 2018/2019

TKO 25

Eelnevad hooajad

BRUNCHERT

Hooaeg 2017/2018

TULEVAD KONTSERDID